środa, 12 maja 2010

Jak kreatywnie wykorzystać zadaszenia w ogrodzie


Ogród jest nie tylko miejscem, w którym hodujemy rośliny, ale również swoistym przedłużeniem wnętrza naszego domu. Warto więc zadbać o jego piękny wygląd i nastrój. Poniżej kilka praktycznych wskazówek dotyczących możliwości wykorzystania zadaszonego kącika w Twoim ogrodzie.

Kilka praktycznych wskazówek dotyczących możliwości wykorzystania zadaszonego kącika w Twoim ogrodzie.

Jako patio

Drewniane konstrukcje, takie jak wiaty czy zadaszone pergole są doskonałym miejscem na spędzenie wolnego czasu, np. po dniu pracy. Ogród to wymarzone miejsce na wiosenne obiady z rodziną czy kawę w gronie przyjaciół, którymi możesz się cieszyć nawet w deszczowe dni. Doskonałe efekty uzyskasz, jeśli przystroisz konstrukcję pnącymi kwiatami. Dzięki temu uzyskasz małym nakładem pracy i środków, nastrojową oazę, w której będziesz mógł słuchać ulubionej muzyki, pracować na laptopie czy czytać książkę, przy każdej pogodzie.

Na imprezy

Kochasz bawić się i organizować imprezy dla przyjaciół? Wykorzystaj zadaszenie w swoim ogrodzie jako parkiet do tańca! Zadaszenie będzie chroniło gości przed opadami, a jego konstrukcja pozwoli na zawieszenie specjalnych lamp, ozdób i głośników. Wiaty i zadaszone pergole to również doskonałe miejsce na szwedzki stół podczas imprezy.

Kącik wellness

Wykorzystaj wieczory i weekendy na relaks w ogrodzie. Wynieś do niego ulubiony fotel i akcesoria (poduszki, czajniczek z zieloną herbatą, świece, kadzidełka, kosmetyki etc.). Możesz w ten sposób stworzyć własny gabinet wellness na świeżym powietrzu – tylko dla Ciebie. Przy dźwiękach ulubionej muzyki, możesz medytować,czytać albo robić zabiegi kosmetyczne.

Bawialnia

Zakamarki, kąciki, zaułki i zadaszenia to wymarzone przez dzieci miejsca do zabawy. Pod drewnianą konstrukcją mogą one organizować swoje „bazy”, chować się i ganiać, zawieszać an niej rozmaite przedmioty – pole dla dziecięcej wyobraźni jest ogromne.

---
Autorem artykułu jest hotpatriot

Zobacz innowacyjne projekty architektury ogrodowej, zadaszenia, pergole, wiaty drewniane: http://www.walkways4u.com/


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz