środa, 6 maja 2009

Ogród w maju

SAD

Nawożenie sadu Jezeli do tej pory nie nawoziliśmy roślin owocowych to początek maja to ostatni termin. Teraz dajemy połowę dawki i na koniec maja drugą połowę.

Nowo posadzone drzewka nawozimy tylko wtedy, gdy jesteśmy pewni, że się przyjęły.Susza w sadzie.Pamiętajmy o podlewaniu drzewek i krzewów. Wokół roślin robimy misy z ziemi, do których jednorazowo wlewamy 8-10 l wody.Formujemy korony.W pierwszych latach po posadzeniu drzewka należy formować tak, aby między przewodnikiem a gałązkami był w przybliżeniu kąt prosty.Odchwaszcamy truskawki, ponieważ chwasty stanowią dla nich bardzo dużą konkurencję o owdę o składniki pokarmowe.WARZYWNIKDla zapewnienia sobie ciąełości zbioru waryw systematycznie malezy wysiewać nasiona. Do 20 maja wysiewamy sałatę i rzodkiewkę. Do końca maja można siać marchew i buraka do przechowywania na zimę.

Od 10 maja wysiewamy fasolę szparagową i tyczną. Między 10 a 15 maja wysiewamy ogórki, dynię, kabaczki, cukinie.Po 15 maja sadzimy rozsadę pomidora, ogórka, papryki, selera kapusty.Zobacz następujace poradniki aby dowiedzieć się więcej o pracach w ogrodzie. My często sięgamy do różnych zródeł wiedzy.Poradnik ogrodniczy

4 pory roku na działce

Wszystko o ogrodzie

Drzewa w ogrodzie

Krzewy i drzewa lisciaste w ogrodzie

Róże w ogrodzie

ABC ogrodnictwa dla poczatkujących

777 radz ogrodnictwa

Moja szkoła ogrodnictwa

Praktyczna encyklopedia ogrodnictwa


--


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz